ITT Cannon, LLC CA3102E24-28PYB04
CA3102E24-28PYB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-28PYB04
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-28PYB04.pdf
Availability of CA3102E24-28PYB04
QUANTITY
CA3102E24-28PYB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-28PYB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-28PYB04
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-28PYB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E24-28PYB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-28PYB04 Details Description
Related parts for CA3102E24-28PYB04
AUTOWIRE KIT,15 POS,25 X 25 datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONN MEAS PROBE FOR FSC TYP RCPT datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 20A TO220NFM datasheet.pdf