ITT Cannon, LLC CA3102E24A28SB04
CA3102E24A28SB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28SB04
Brief Description
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24A28SB04.pdf
Availability of CA3102E24A28SB04
QUANTITY
CA3102E24A28SB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28SB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28SB04
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28SB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E24A28SB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28SB04 Details Description
Related parts for CA3102E24A28SB04
VARISTOR 387V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN RING TONG 20AWG PIDG datasheet.pdf
NEST U-DIE SOLISTRAND FLAG 6AWG datasheet.pdf
CONN RCPT MIX-TEK 6POS GOLD datasheet.pdf
12P MTA156 PSTD CONN ASSY RED datasheet.pdf
HOLDER COIN CELL FOR CR1220 SMD datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 6.3KV C0H RADIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 31POS PIN datasheet.pdf