ITT Cannon, LLC CA3102E24A28SBF80-05
CA3102E24A28SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24A28SBF80-05.pdf
Availability of CA3102E24A28SBF80-05
QUANTITY
CA3102E24A28SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28SBF80-05
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28SBF80-05
Related LinksCA3102E24A, CA3102E24A28SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E24A28SBF80-05
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.24A 60 MOHM datasheet.pdf
RES 2.11K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 75MA 7.9 OHM TH datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
7P ST-TIMER GEH datasheet.pdf
RES 191 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
100UF 35V 8X10 datasheet.pdf