ITT Cannon, LLC CA3102E28-15SZBF80
CA3102E28-15SZBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-15SZBF80
Brief Description
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28-15SZBF80.pdf
Availability of CA3102E28-15SZBF80
QUANTITY
CA3102E28-15SZBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-15SZBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-15SZBF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions35
Shell Size - Insert28-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationZ
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-15SZBF80
Related LinksCA3102E28, CA3102E28-15SZBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-15SZBF80 Details Description
Related parts for CA3102E28-15SZBF80
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
60 PADDLEBOARD ASSY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 67A TO252-3 datasheet.pdf