ITT Cannon, LLC CA3102E28-21PYB
CA3102E28-21PYB picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-21PYB
Brief Description
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E28-21PYB.pdf
Availability of CA3102E28-21PYB
QUANTITY
CA3102E28-21PYB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-21PYB
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-21PYB
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-21PYB
Related LinksCA3102E, CA3102E28-21PYB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-21PYB Details Description
Related parts for CA3102E28-21PYB
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 2V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
OSC XO 98.0304MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 300VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf