Vishay/BCcomponents K104K20X7RH5UH5
K104K20X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K104K20X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104K20X7RH5UH5.pdf
Availability of K104K20X7RH5UH5
QUANTITY
K104K20X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104K20X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K104K20X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.297" (7.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104K20X7RH5UH5
Related LinksK104K20, K104K20X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104K20X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K104K20X7RH5UH5
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX LV CMOS 14SOEIAJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
.400 INCH BCT BLACK 100/4'/PKG datasheet.pdf
68CKT EXT IPASS FOR X8 PCIE ASSY datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT 153WFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf