ITT Cannon, LLC CA3102E28-22PB04
CA3102E28-22PB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-22PB04
Brief Description
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E28-22PB04.pdf
Availability of CA3102E28-22PB04
QUANTITY
CA3102E28-22PB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-22PB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-22PB04
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-22PB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E28-22PB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-22PB04 Details Description
Related parts for CA3102E28-22PB04
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 20PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CORD GFCI AUTO 20A 120VAC 2' datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC BOOST CONV ADJ 1.5A 8WSON datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 105MA 11.16 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf