ITT Cannon, LLC CA3102E28-22SB109
CA3102E28-22SB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-22SB109
Brief Description
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28-22SB109.pdf
Availability of CA3102E28-22SB109
QUANTITY
CA3102E28-22SB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-22SB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-22SB109
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-22SB109
Related LinksCA3102E2, CA3102E28-22SB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-22SB109 Details Description
Related parts for CA3102E28-22SB109
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
RES MO 2W 3.9K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 100A DISC 5MM datasheet.pdf