ITT Cannon, LLC CA3102E36-10SXBF80
CA3102E36-10SXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E36-10SXBF80
Brief Description
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E36-10SXBF80.pdf
Availability of CA3102E36-10SXBF80
QUANTITY
CA3102E36-10SXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E36-10SXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E36-10SXBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E36-10SXBF80
Related LinksCA3102E36, CA3102E36-10SXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E36-10SXBF80 Details Description
Related parts for CA3102E36-10SXBF80
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.54"L X 1.97"W datasheet.pdf
IC RTC ELAPSED CNT I2C 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 160MA 4.9 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068UF 5% 2500VDC AX datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 400V 35A KBPC-W datasheet.pdf