ITT Cannon, LLC CA3102R22-22S
CA3102R22-22S picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R22-22S
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102R22-22S.pdf
Availability of CA3102R22-22S
QUANTITY
CA3102R22-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R22-22S
Internal Part NumberEIS-CA3102R22-22S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R22-22S
Related LinksCA3102, CA3102R22-22S Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R22-22S Details Description
Related parts for CA3102R22-22S
TRANS PNP 80V 3A TO-225 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9.52MM 5POS PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CAP 470F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 144MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14VC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf