ITT Cannon, LLC CA3106E12SA10SF187
CA3106E12SA10SF187 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E12SA10SF187
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE SKT
Datasheet Download
CA3106E12SA10SF187.pdf
Availability of CA3106E12SA10SF187
QUANTITY
CA3106E12SA10SF187 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E12SA10SF187
Internal Part NumberEIS-CA3106E12SA10SF187
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert12S-A10
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E12SA10SF187
Related LinksCA3106E12, CA3106E12SA10SF187 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E12SA10SF187 Details Description
Related parts for CA3106E12SA10SF187
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONNECTOR CUT-OUT COVER BNC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 23POS SCKT datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 20V SMCJ datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf