Sumida Corporation CDRH12D78/ANP-220MC
CDRH12D78/ANP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D78/ANP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 2.9A 44 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D78/ANP-220MC.pdf
Availability of CDRH12D78/ANP-220MC
QUANTITY
CDRH12D78/ANP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D78/ANP-220MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D78/ANP-220MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D78/A
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2.9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)44 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D78/ANP-220MC
Related LinksCDRH12D78, CDRH12D78/ANP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D78/ANP-220MC Details Description
Related parts for CDRH12D78/ANP-220MC
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.5UF 3KVDC AXIAL CAN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN CONTACT datasheet.pdf
LED HDWR STANDOFF 3MM/5MM BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf
SW SIM ROLLER SPST-NO 0.1A 125V datasheet.pdf
LED COB CXB3070 4000K WHT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V T/H datasheet.pdf