ITT Cannon, LLC CA3106E20-22SB
CA3106E20-22SB picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20-22SB
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E20-22SB.pdf
Availability of CA3106E20-22SB
QUANTITY
CA3106E20-22SB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20-22SB
Internal Part NumberEIS-CA3106E20-22SB
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20-22SB
Related LinksCA3106E, CA3106E20-22SB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20-22SB Details Description
Related parts for CA3106E20-22SB
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
XFRMR FOR AM79C973 CHIPSET 16SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CABLE R/A 4POS FEMALE-FEMALE 1M datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 16SOIC datasheet.pdf