ITT Cannon, LLC CA3106E22-19PXBF80
CA3106E22-19PXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-19PXBF80
Brief Description
CONN PLUG 14POS INLINE PIN
Datasheet Download
CA3106E22-19PXBF80.pdf
Availability of CA3106E22-19PXBF80
QUANTITY
CA3106E22-19PXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-19PXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-19PXBF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-19PXBF80
Related LinksCA3106E22, CA3106E22-19PXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-19PXBF80 Details Description
Related parts for CA3106E22-19PXBF80
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN SOCKT 64POS STRN RLF W/LOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS IN LINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M25 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V T/H datasheet.pdf