ITT Cannon, LLC CA3106E24-22PWBF80
CA3106E24-22PWBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-22PWBF80
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24-22PWBF80.pdf
Availability of CA3106E24-22PWBF80
QUANTITY
CA3106E24-22PWBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-22PWBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-22PWBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-22PWBF80
Related LinksCA3106E24, CA3106E24-22PWBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-22PWBF80 Details Description
Related parts for CA3106E24-22PWBF80
Crystal 19.6608MHz 30ppm Series 25 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CARDEDGE 48POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
TERMINAL BLK 22POS 5MM VERT GRN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DEEP DB37 METAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .178M 19POS datasheet.pdf
GDT 3000V 25% 20KA datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/05/180G 3.2SN BK datasheet.pdf
DSUB 50 F CRIMP G SS F225 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 7POS 1MM PCB datasheet.pdf