Panasonic Electronic Components ECQ-E4684KF
ECQ-E4684KF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4684KF
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4684KF.pdf
Availability of ECQ-E4684KF
QUANTITY
ECQ-E4684KF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4684KF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4684KF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4684KF
Related LinksECQ-E, ECQ-E4684KF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4684KF Details Description
Related parts for ECQ-E4684KF
BOX ALUM UNPAINTED 4.92"LX4.92"W datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 2% 0805 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 20POS .12M datasheet.pdf
RES 225 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN 24VDC 80X25MM 2WR datasheet.pdf
EMITTER UV 365NM 1A datasheet.pdf