ITT Cannon, LLC CA3106E24-28PBF80
CA3106E24-28PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28PBF80
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24-28PBF80.pdf
Availability of CA3106E24-28PBF80
QUANTITY
CA3106E24-28PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28PBF80
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-28PBF80
Related LinksCA3106E2, CA3106E24-28PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-28PBF80 Details Description
Related parts for CA3106E24-28PBF80
JUMPER-H2730TR/C2040G/X 3" datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TAP 100K 24TSSOP datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH PHASE LEG D1 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN PANEL FEED THRU datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 100C P 10" WHT JACKS NI datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf