ITT Cannon, LLC CA3106E24-28S14
CA3106E24-28S14 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28S14
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-28S14.pdf
Availability of CA3106E24-28S14
QUANTITY
CA3106E24-28S14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28S14
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28S14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-28S14
Related LinksCA3106E, CA3106E24-28S14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-28S14 Details Description
Related parts for CA3106E24-28S14
CONN HEADER 32POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 75A POWIR 34 datasheet.pdf