ITT Cannon, LLC CA3106ER28-21PF80
CA3106ER28-21PF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106ER28-21PF80
Brief Description
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106ER28-21PF80.pdf
Availability of CA3106ER28-21PF80
QUANTITY
CA3106ER28-21PF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106ER28-21PF80
Internal Part NumberEIS-CA3106ER28-21PF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions37
Shell Size - Insert28-21
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106ER28-21PF80
Related LinksCA3106ER, CA3106ER28-21PF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106ER28-21PF80 Details Description
Related parts for CA3106ER28-21PF80
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TRIMMER 250 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE A 18POS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 16K FLASH 28QFN datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
INSULATED ALLIGATOR IP2X BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 10% 310VAC AXI datasheet.pdf