ITT Cannon, LLC CA3106F24-19SBF80
CA3106F24-19SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106F24-19SBF80
Brief Description
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106F24-19SBF80.pdf
Availability of CA3106F24-19SBF80
QUANTITY
CA3106F24-19SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106F24-19SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106F24-19SBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert24-19
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106F24-19SBF80
Related LinksCA3106F2, CA3106F24-19SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106F24-19SBF80 Details Description
Related parts for CA3106F24-19SBF80
HEADER OPEN .018"DIA .300 6POS datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD 15 1/2" BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC 4A 600V datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
SENSOR PRES 101.5PSI GAUGE datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 198MA 5.1 OHM datasheet.pdf
CONSOLE IP KVM SWITCH W/ 19" LCD datasheet.pdf