ITT Cannon, LLC CA3106R28-10PF80
CA3106R28-10PF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R28-10PF80
Brief Description
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106R28-10PF80.pdf
Availability of CA3106R28-10PF80
QUANTITY
CA3106R28-10PF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R28-10PF80
Internal Part NumberEIS-CA3106R28-10PF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions7
Shell Size - Insert28-10
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 74A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R28-10PF80
Related LinksCA3106R2, CA3106R28-10PF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R28-10PF80 Details Description
Related parts for CA3106R28-10PF80
TOOL HAND INSERTION FOR T42-1 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR M2650-B 32QFN datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPEA 10POS datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 8A MED datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf