Laird Technologies IAS CAF94871(IDD2450-RS36)
CAF94871(IDD2450-RS36) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94871(IDD2450-RS36)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TERRANCE DIV 5DBI 36" RP SMA
Datasheet Download
CAF94871(IDD2450-RS36).pdf
Availability of CAF94871(IDD2450-RS36)
QUANTITY
CAF94871(IDD2450-RS36) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94871(IDD2450-RS36)
Internal Part NumberEIS-CAF94871(IDD2450-RS36)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain5dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.984" (25.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94871(IDD2450-RS36)
Related LinksCAF94871(ID, CAF94871(IDD2450-RS36) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94871(IDD2450-RS36) Details Description
Related parts for CAF94871(IDD2450-RS36)
TRANS PNP 100V 6A DPAK datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
IC AMP VAR GAIN 1450-2750MHZ datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 7UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf