Laird Technologies IAS CAF95962(ID2450-RT60)
CAF95962(ID2450-RT60) picture photo
Mfg. Part Number
CAF95962(ID2450-RT60)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT WHISPER 2.4G 60" RG142 RPTNC
Datasheet Download
CAF95962(ID2450-RT60).pdf
Availability of CAF95962(ID2450-RT60)
QUANTITY
CAF95962(ID2450-RT60) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF95962(ID2450-RT60)
Internal Part NumberEIS-CAF95962(ID2450-RT60)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesWhisper™
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain9dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-TNC
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF95962(ID2450-RT60)
Related LinksCAF95962(I, CAF95962(ID2450-RT60) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF95962(ID2450-RT60) Details Description
Related parts for CAF95962(ID2450-RT60)
IC REG BCK SEPIC ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 820 OHM 5% AXL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL 8SOPWRPAD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf