ON Semiconductor CAV25M01YE-GT3
CAV25M01YE-GT3 picture photo
Mfg. Part Number
CAV25M01YE-GT3
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 1MBIT 10MHZ
Datasheet Download
CAV25M01YE-GT3.pdf
Availability of CAV25M01YE-GT3
QUANTITY
CAV25M01YE-GT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CAV25M01YE-GT3
Internal Part NumberEIS-CAV25M01YE-GT3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size1M (128K x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAV25M01YE-GT3
Related LinksCAV25M0, CAV25M01YE-GT3 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
CAV25M01YE-GT3 Details Description
Related parts for CAV25M01YE-GT3
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 8POS NH datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG PURPLE 1000' datasheet.pdf
RES 7.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf