Bourns Inc. CAY10-150J2LF
CAY10-150J2LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-150J2LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0404
Datasheet Download
CAY10-150J2LF.pdf
Availability of CAY10-150J2LF
QUANTITY
CAY10-150J2LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-150J2LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-150J2LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-150J2LF
Related LinksCAY10-, CAY10-150J2LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-150J2LF Details Description
Related parts for CAY10-150J2LF
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR PCM2704-USB datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X2MM datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 60V 100MA 4SOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 2W SMBG datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.55A 136 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf