Bourns Inc. CAY10-201J4LF
CAY10-201J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-201J4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-201J4LF.pdf
Availability of CAY10-201J4LF
QUANTITY
CAY10-201J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-201J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-201J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-201J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-201J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-201J4LF Details Description
Related parts for CAY10-201J4LF
IC REG BUCK ADJ/5V 225MA 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 100MHZ 10V SMD datasheet.pdf