Bourns Inc. CAY16-240J8LF
CAY16-240J8LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-240J8LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 24 OHM 1506
Datasheet Download
CAY16-240J8LF.pdf
Availability of CAY16-240J8LF
QUANTITY
CAY16-240J8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-240J8LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-240J8LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-240J8LF
Related LinksCAY16-, CAY16-240J8LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-240J8LF Details Description
Related parts for CAY16-240J8LF
IC REMOTE THERMAL CTRLR 24QSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 125VAC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 266 I/O 484FBGA datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO213AB datasheet.pdf