Bourns Inc. CAY16-472J2LF
CAY16-472J2LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-472J2LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0606
Datasheet Download
CAY16-472J2LF.pdf
Availability of CAY16-472J2LF
QUANTITY
CAY16-472J2LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-472J2LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-472J2LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-472J2LF
Related LinksCAY16-, CAY16-472J2LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-472J2LF Details Description
Related parts for CAY16-472J2LF
IDC CABLE - MKC20K/MC20F/MCE20K datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 6.3"LX3.54"W datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG GRAY SHLD 250' datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf