Bourns Inc. CAY16-754J4LF
CAY16-754J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-754J4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 750K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-754J4LF.pdf
Availability of CAY16-754J4LF
QUANTITY
CAY16-754J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-754J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-754J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-754J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-754J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-754J4LF Details Description
Related parts for CAY16-754J4LF
INTERFACE CBL DSUB MALE W/SCREW datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-DSBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 150MW SMINI2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf