Panasonic Electric Works CB1AV-12V
CB1AV-12V picture photo
Mfg. Part Number
CB1AV-12V
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
CB RELAY 1 FORM A 35A 12V
Datasheet Download
CB1AV-12V.pdf
Availability of CB1AV-12V
QUANTITY
CB1AV-12V Order Process
Ship out your order
Specifications of CB1AV-12V
Internal Part NumberEIS-CB1AV-12V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsGeneral Appl Guidelines
How to Read Date Codes
PCN Obsolescence/ EOLCA,CM,CB,CV Relays Apr/2012
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB1AV-12V
Related LinksCB1A, CB1AV-12V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
CB1AV-12V Details Description
Related parts for CB1AV-12V
RES 1.2K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
F-SMA CONNECTOR HCS FOR TIGHT BU datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096FR-2 9C1-2 datasheet.pdf
MICRO 15C P 3" YEL JACKP NI datasheet.pdf
MICRO 21 M 18 " RBW datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf