Stackpole Electronics Inc. CB2JB33R0
CB2JB33R0 picture photo
Mfg. Part Number
CB2JB33R0
Brief Description
RES 33 OHM 2W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB2JB33R0.pdf
Availability of CB2JB33R0
QUANTITY
CB2JB33R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB2JB33R0
Internal Part NumberEIS-CB2JB33R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.252" Square x 0.709" L (6.40mm x 18.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB2JB33R0
Related LinksCB2J, CB2JB33R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB2JB33R0 Details Description
Related parts for CB2JB33R0
KIT CAP RF .1-2.0PF 0605 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FILTER EMI 5500 PF PI TYPE MIL datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 1.4A 160 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 5POS GOLD datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf