CTS Electronic Components CB3LV-2C-18M4320
CB3LV-2C-18M4320 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2C-18M4320
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2C-18M4320.pdf
Availability of CB3LV-2C-18M4320
QUANTITY
CB3LV-2C-18M4320 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2C-18M4320
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2C-18M4320
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2C-18M4320
Related LinksCB3LV-2C, CB3LV-2C-18M4320 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2C-18M4320 Details Description
Related parts for CB3LV-2C-18M4320
IC OPAMP GP 10MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
MICRO 9C P 20" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
RD/HF CONNECTORS datasheet.pdf
2 A, High-Side P-Channel Switch with Current Limit and Thermal Shutdown IC datasheet.pdf