CTS Electronic Components CB3LV-2C-24M5760
CB3LV-2C-24M5760 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2C-24M5760
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2C-24M5760.pdf
Availability of CB3LV-2C-24M5760
QUANTITY
CB3LV-2C-24M5760 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2C-24M5760
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2C-24M5760
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2C-24M5760
Related LinksCB3LV-2C, CB3LV-2C-24M5760 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2C-24M5760 Details Description
Related parts for CB3LV-2C-24M5760
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LED INDICATOR 19MM W/BEZEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ VDFPN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf