CTS Electronic Components CB3LV-2I-24M0000
CB3LV-2I-24M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-24M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-24M0000.pdf
Availability of CB3LV-2I-24M0000
QUANTITY
CB3LV-2I-24M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-24M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-24M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-24M0000
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-24M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-24M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-24M0000
RES SMD 475 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC AMP MMIC LNA 1.5GHZ SOT343 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 16VDC 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf