CTS Electronic Components CB3LV-2I-45M0000
CB3LV-2I-45M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-45M0000
Brief Description
OSC XO 45.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-45M0000.pdf
Availability of CB3LV-2I-45M0000
QUANTITY
CB3LV-2I-45M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-45M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-45M0000
TypeXO (Standard)
Frequency45MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-45M0000
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-45M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-45M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-45M0000
IC CTRLR PCMCIA CARDBUS 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SKT .062 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 250V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A TO-220FP datasheet.pdf