CTS Electronic Components CB3LV-3C-14M7456
CB3LV-3C-14M7456 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-14M7456
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-14M7456.pdf
Availability of CB3LV-3C-14M7456
QUANTITY
CB3LV-3C-14M7456 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-14M7456
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-14M7456
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-14M7456
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-14M7456 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-14M7456 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-14M7456
IC CTRLR SMPS OVP UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 9POS datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5.08MM 3POS PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 6" 9S FIN datasheet.pdf