CTS Electronic Components CB3LV-3C-24M5400
CB3LV-3C-24M5400 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-24M5400
Brief Description
OSC XO 24.54MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-24M5400.pdf
Availability of CB3LV-3C-24M5400
QUANTITY
CB3LV-3C-24M5400 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-24M5400
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-24M5400
TypeXO (Standard)
Frequency24.54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-24M5400
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-24M5400 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-24M5400 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-24M5400
IC OPAMP GP 28MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 104 I/O 144TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.5A 48V datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO15 datasheet.pdf
IC DGTL ISOLATOR W/DC-DC 16SOIC datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
VARISTOR 326V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC SERDE CPRI 100TQFP datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 1W HOOK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 47POS datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf