CTS Electronic Components CB3LV-3C-30M0000
CB3LV-3C-30M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-30M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-30M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-30M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-30M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-30M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-30M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-30M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-30M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-30M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-30M0000
IC CLK PACKETCLOCK 20-QSOP datasheet.pdf
DISPLAY 0.3" SGL 568NM GRN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS GOLD R/A METAL datasheet.pdf