CTS Electronic Components CB3LV-3I-12M2880
CB3LV-3I-12M2880 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-12M2880
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-12M2880.pdf
Availability of CB3LV-3I-12M2880
QUANTITY
CB3LV-3I-12M2880 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-12M2880
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-12M2880
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-12M2880
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-12M2880 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-12M2880 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-12M2880
DIP CABLE - CDP14S/AE14M/CDP14S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 1/2W 1913 datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER 6-TDFN datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
100 KK TERM HSG W/LRAMP 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.4000 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf