CTS Electronic Components CB3LV-3I-25M1750
CB3LV-3I-25M1750 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-25M1750
Brief Description
OSC XO 25.175MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-25M1750.pdf
Availability of CB3LV-3I-25M1750
QUANTITY
CB3LV-3I-25M1750 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-25M1750
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-25M1750
TypeXO (Standard)
Frequency25.175MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)