CTS Electronic Components CB3LV-3I-33M0000
CB3LV-3I-33M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-33M0000
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-33M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-33M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-33M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-33M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-33M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-33M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-33M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-33M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-33M0000
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC 2820 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 100MW VMN2 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4K OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CTV 21C 21#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf