CTS Electronic Components CB3LV-3I-74M7528
CB3LV-3I-74M7528 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-74M7528
Brief Description
OSC XO 74.7528MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-74M7528.pdf
Availability of CB3LV-3I-74M7528
QUANTITY
CB3LV-3I-74M7528 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-74M7528
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-74M7528
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency74.7528MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-74M7528
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-74M7528 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-74M7528 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-74M7528
FUSE PTC RESETTABLE .75A HOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADM24S/AE24M/ADM24S datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM9001-AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 23MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
TV 4C 4#8(COAX) PIN J/N RECP datasheet.pdf
3.3 V, [15 kV ESD-Protected, Half- and Full-Duplex, RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf