CTS Electronic Components CB3LV-5I-24M0000
CB3LV-5I-24M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-24M0000
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-24M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-24M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-24M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-24M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-24M0000
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-24M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-24M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-24M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-24M0000
BOX ABS GRAY 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT PI-SO 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE A 39POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 4POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf