CTS Electronic Components CB3LV-5I-27M0000
CB3LV-5I-27M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-27M0000
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-27M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-27M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-27M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-27M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-27M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-27M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-27M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-27M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-27M0000
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 110MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 8A datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 10% 20W TO263 datasheet.pdf
SINGLE GANG JUNC BOX 2" datasheet.pdf
WDK LD/35 6VDC RD TP- datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf