KEMET CBR02C330J8GAC
CBR02C330J8GAC picture photo
Mfg. Part Number
CBR02C330J8GAC
Brief Description
CAP CER 33PF 10V NP0 0201
Datasheet Download
CBR02C330J8GAC.pdf
Availability of CBR02C330J8GAC
QUANTITY
CBR02C330J8GAC Order Process
Ship out your order
Specifications of CBR02C330J8GAC
Internal Part NumberEIS-CBR02C330J8GAC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBR02C330J8GAC
Related LinksCBR02C3, CBR02C330J8GAC Datasheet, KEMET Distributor
CBR02C330J8GAC Details Description
Related parts for CBR02C330J8GAC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 1CH 150KSPS 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
REDUCER INLINE TO LD10 OFWHITE datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CABLE GLAND POZ 11 8-10MM datasheet.pdf
RES 178 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf