KEMET CBR08C220JAGAC
CBR08C220JAGAC picture photo
Mfg. Part Number
CBR08C220JAGAC
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
CBR08C220JAGAC.pdf
Availability of CBR08C220JAGAC
QUANTITY
CBR08C220JAGAC Order Process
Ship out your order
Specifications of CBR08C220JAGAC
Internal Part NumberEIS-CBR08C220JAGAC
HIQ-CBR Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCBR
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)