Crouzet Switches CBR18PSC
CBR18PSC picture photo
Mfg. Part Number
CBR18PSC
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
PES M18 RCVR PNP
Datasheet Download
CBR18PSC.pdf
Availability of CBR18PSC
QUANTITY
CBR18PSC Order Process
Ship out your order
Specifications of CBR18PSC
Internal Part NumberEIS-CBR18PSC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBR18PSC
Related LinksCBR1, CBR18PSC Datasheet, Crouzet Switches Distributor
CBR18PSC Details Description
Related parts for CBR18PSC
IC NVSRAM 2MBIT 70NS 40EDIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
TIMER SS MULTI ANLG 8P NPN UNIV datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V 10% BX 1825 datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
BG STTSHLD MTL-IN 4''X26'' 100EA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 56VWM 94.4VC DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf