Central Semiconductor Corp CBRHDSH1-200 TR13
CBRHDSH1-200 TR13 picture photo
Mfg. Part Number
CBRHDSH1-200 TR13
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECT BRIDGE 1A 200V 4HD DIP
Datasheet Download
CBRHDSH1-200 TR13.pdf
Availability of CBRHDSH1-200 TR13
QUANTITY
CBRHDSH1-200 TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBRHDSH1-200 TR13
Internal Part NumberEIS-CBRHDSH1-200 TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Diode TypeSingle Phase, Schottky
Voltage - Peak Reverse (Max)200V
Current - DC Forward (If) (Max)1A
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package4-HD DIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBRHDSH1-200 TR13
Related LinksCBRHDSH1, CBRHDSH1-200 TR13 Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CBRHDSH1-200 TR13 Details Description
Related parts for CBRHDSH1-200 TR13
RES ARRAY 2 RES 120 OHM 0404 datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5MM datasheet.pdf
MF+ HCS VERT HDR DR 18CKT V-2 datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
1.00MM PITCH SIL SMT VERTICAL datasheet.pdf
FUSE 250V FA PT RAD 3AB 10A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf