Yageo CC0201JRNPO9BN680
CC0201JRNPO9BN680 picture photo
Mfg. Part Number
CC0201JRNPO9BN680
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NPO 0201
Datasheet Download
CC0201JRNPO9BN680.pdf
Availability of CC0201JRNPO9BN680
QUANTITY
CC0201JRNPO9BN680 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0201JRNPO9BN680
Internal Part NumberEIS-CC0201JRNPO9BN680
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0201JRNPO9BN680
Related LinksCC0201JR, CC0201JRNPO9BN680 Datasheet, Yageo Distributor
CC0201JRNPO9BN680 Details Description
Related parts for CC0201JRNPO9BN680
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD datasheet.pdf
ADAPTER/16 BIT EPROM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2.8A DPAK datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
BIT NAILEATER 3/4" X 7.54 datasheet.pdf
RES 976 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DEMO BD SSL5021 LED DVR 120V 6W datasheet.pdf
RELAY,SOLID STATE datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 200A D-67 datasheet.pdf