Yageo CC0603JRNPO9BN130
CC0603JRNPO9BN130 picture photo
Mfg. Part Number
CC0603JRNPO9BN130
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NPO 0603
Datasheet Download
CC0603JRNPO9BN130.pdf
Availability of CC0603JRNPO9BN130
QUANTITY
CC0603JRNPO9BN130 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0603JRNPO9BN130
Internal Part NumberEIS-CC0603JRNPO9BN130
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0603JRNPO9BN130
Related LinksCC0603JR, CC0603JRNPO9BN130 Datasheet, Yageo Distributor
CC0603JRNPO9BN130 Details Description
Related parts for CC0603JRNPO9BN130
CONN SPRING CONT 55 POS .137 SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
MODULE PIP 3.3VIN 6A ADJ SMD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 8POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN +/-15V datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf